Український фільм «20 днів у Маріуполі» номінували на «Оскар»

Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» увійшов до списку номінантів на премію «Оскар» 2024 року. Його номінували на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Про це йдеться в повідомленні американської Академії кінематографічних мистецтв і наук.

Фільм «20 днів у Маріуполі» – це погляд на перші дні повномасштабної війни журналіста Associated Press Мстислава Чернова та його колег Василини Степаненко та Євгена Малолєтки. Початок війни вони зустріли у Маріуполі та на власні очі бачили перетворення величезного міста на руїни внаслідок російських обстрілів та бомбардувань.

Попри усі розмови та чутки, до такого розвитку подій люди не були готові. Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. У стрічці показаний початок вторгнення, бомбардування пологового будинку та інші злочини росіян.

На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор. Відтоді у Маріуполі немає жодного журналіста. Але у світу є документальні кадри трагедії, яка прийшла до України. Матеріал для фільму «20 днів у Маріуполі» було відзнято під час перших днів облоги міста.

Світова прем’єра фільму відбулась на кінофестивалі Sundance, де він отримав приз глядачів. Надалі були покази та нагороди ще на 6 фестивалях. За свою роботу українські журналісти отримали Пулітцерівську премію. Тепер у них є шанс отримати «Оскар».

Фільм «20 днів у Маріуполі» має вікові обмеження 18+.

Церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 11 березня 2024 року о першій ночі.

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *