«Крашанка» ─ трейлер української комедії про запуск ракети на москву

«Мамас Продакшн» за підтримки FILM.UA та StarLightMedia створила сімейну комедію «Крашанка». Вона відтворює бажання кожного українця ─ запуск ракети на москву, щоб припинити розв’язану росією війну.

Родина Забіяк, яка не бачилася багато років, попри війну, збирається на Великдень в батьківському будинку. Дві сестри та брат шукають затишку, але знаходять батька, який досить дивно поводиться: будує ракету, щоб вдарити по москві та завершити війну. Чи зможуть вони впоратися з його безглуздим планом і своїми власними протиріччями?

Щоб запустити ракету на москву, Андрій Іванович Забіяка (Станіслав Боклан) ремонтує пульт управління ракетної установки під таємничою назвою «Потяг номер нуль», який в радянські часи слугував рухомою платформою для запуску ядерних ракетних боєголовок. Хоча несподіваний приїзд доньок, сина та онука псує всі плани. Задум, який виношувався кілька місяців, під загрозою зриву. Тепер Андрій Іванович опиняється під суворим наглядом ─ онук бере відповідальність за Забіяку старшого у свої руки й пильнує кожен крок винахідника. Чи вдасться дідові відкупитися «гостинцями від зайчика» та врешті довести справу до логічного завершення?

Цікаво, що сценаристів стрічки надихнув справжній історичний факт: за часів СРСР дійсно існував так званий «Потяг номер нуль» або «потяг-привид» ─ бойовий залізничний ракетний поїзд (ядерний поїзд). Його збирали й в Україні ─ на Південному машинобудівному заводі ім. Макарова. Ці поїзди курсували по залізничних коліях навіть під час Перебудови. Тож на фоні погроз росії про нанесення ядерного удару почали з’являтися думки:

«А що, якщо після роззброєння 1989 року частина конструкції збереглася і ми б могли дати відсіч ворогу».

Так з’явився персонаж Івана Андрійовича Забіяки, який знає, де знаходиться установка, що допоможе йому запустити ракету на москву. Тож герой шукатиме будь-які шляхи для втілення свого задуму, попри перешкоди й родинні перипетії.

У ролі Івана Забіяки в фільмі «Крашанка» знявся народний артист України Станіслав Боклан, а в ролі його старшої доньки – заслужена артистка України Олеся Жураківська. Саме під них продюсери писали сценарій та формували мотивацію героїв. Інші ролі у стрічці виконали Даша Легейда, Володимир Гладкий, Артур Логай та Михайло Пулянський. Сценарій написали Юрій Микуленко та Дмитро Григоренко. Режисером став Тарас Дудар.

Фільм «Крашанка» вийде у кінотеатрах України з 25 квітня 2024 року.

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *