40 млрд грн нових податків готує уряд українцям. І це лише початок

КМУ та ВРУ обговорюють можливість підвищення податків для українців. Мета урядовців – збільшити доходи бюджету на 0,5% ВВП. Начебто збільшення надходжень до держбюджету на 40 млрд грн обумовлено програмою з МВФ. Тому уряд шукає шляхи підвищення податків.

Отже, щоб збільшити надходження в бюджет, КМУ пропонує запровадити наступні додаткові податки:

  • Додатковий податок у вигляді 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОП;
  • Додатковий податок у розмірі 1,5% від вартості дорогоцінних металів та 30% – від вартості ювелірних виробів;
  • Додатковий податок у розмірі 10% для угод з продажу рухомого майна.

Крім того, ще прораховується можливість додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції. З цим уряд ще не визначився остаточно.

«Зараз дійсно обговорюється можливість застосування військового збору з низки об’єктів оподаткування, які мають фіскальний потенціал», – заявив голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев.

На цьому урядовці зупинятись не збираються. Щоб покрити нинішні витрати бюджету, влада може вдатись до набагато радикальніших податкових змін. Додатково розглядаються варіанти підвищення ставок основних податків: ПДВ та податку на доходи.

«Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 мільярдів гривень, а один відсоток військового збору – 27 мільярдів гривень. От і рахуйте, як ми можемо покрити наші потреби», – кажуть джерела у владних кабінетах.

Отже, для покриття потреби у розмірі понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6-7%.

Нагадаємо, влада також розглядає можливість запровадження платного бронювання від мобілізації, що дозволить збільшити надходження до бюджету.

Джерело: ЕП

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *