Бронювання від мобілізації — нова ідея влади, яку планують реалізувати вже найближчим часом. З цього приводу існують різні думки та пропозиції. Розглянемо їх докладніше.
Нардеп від партії “Слуга народу” Дмитро Наталуха (голова Комітету ВР з питань економічного розвитку) пропонує ідею бронювання від мобілізації для найманих працівників. Вона полягає в тому, щоб дозволити бізнесу платити за бронювання своїх працівників від мобілізації. Це дозволить збільшити надходження до бюджету і забезпечити стабільність роботи підприємств.
За кожного заброньованого працівника підприємство або ФОП має платити щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної зарплати військовослужбовця, яка наразі становить близько 20 тис. грн.
“Суть полягає в тому, щоби будь-яке підприємство або фізична особа-підприємець могла подати на бронювання співробітника, заплативши за нього щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної заробітної плати військовослужбовця. На сьогодні це близько 20 тисяч гривень. Це добровільний додатковий військовий збір. Це право обрати, кого саме ти можеш бронювати”, – заявив Дмитро Наталуха.
За попередніми оцінками, додаткові надходження від такої схеми бронювання від мобілізації можуть скласти від 203 млрд до 520 мільярдів гривень за рік. Це за умови, якщо бізнес забронює 0,7-1,5 млн працівників. Хоча виникає питання — кого ж тоді мобілізувати?
Водночас влада пропонує альтернативні підходи до бронювання. Наразі Офіс президента та Ініціативна група у ВР опрацьовують два різні підходи до критеріїв для бронювання:
- або це податки з зарплати в щонайменше 30-35 тис. грн,
- або 20 тис. грн збір з роботодавця.
Разом з тим, Федерація роботодавців каже, що обидві суми недосяжні для більшості їхніх членів і пропонує платити за бронь близько 6 тис. грн на місяць за працівника.
Джерело: Укрінформ