Авторів фільму The Holdovers ─ домінанта на цьогорічний «Оскар» ─ звинуватили в плагіаті сценарію «рядок за рядком»

Сценарист Саймон Стівенсон звинуватив авторів фільму The Holdovers / «Залишенці» у плагіаті свого сценарію Frisco. Стівенсон стверджує, що сценарій був скопійований «рядок за рядком». Пікантності ситуації додає той факт, що фільм The Holdovers / «Залишенці» є одним з головних претендентів на премію «Оскар» цього року, а звинувачення пролунали перед самим нагородженням.

Близько двох місяців тому Саймон Стівенсон («Лука», «Пригоди Паддінгтона 2») звернувся до Гільдії сценаристів США. Він заявив про копіювання його сценарію Frisco при створенні фільму The Holdovers Олександра Пейна. Сценарій начебто був скопійований «рядок за рядком», включно з основним сюжетом, персонажами, структурою, сценами та діалогами.

Плагіат

Так, драматичний фільм The Holdovers / «Залишенці» розповідає про втомленого життям вчителя школи-інтернату середнього віку та його 15-річного учня, за яким він змушений доглядати. Водночас фільм Frisco, сценарій до якого Саймон Стівенсон написав понад 10 років тому, це драма, в центрі сюжету якої перебуває втомлений життям дитячий лікар середнього віку та його 15-річний пацієнт, за яким він доглядає.

Сценарій до фільму The Holdovers / «Залишенці» написав Девід Хемінгсон. Ця картина стала для нього дебютом у великому кіно. Спочатку він працював адвокатом у сфері розваг, а з середини 90-х став телевізійним сценаристом. Режисером картини виступив Олександр Пейн, який підтвердив, що він сформував сценарій. Що цікаво, він мав доступ до сценарію фільму Frisco двічі ─ у 2013 та 2019 роках. Але у 2019 році, прочитавши сценарій Frisco, він у ньому не зацікавився. Проте невдовзі після цього почав працювати з Хемінгсоном над фільмом The Holdovers / «Залишенці».

Наслідки

За два місяці Гільдія сценаристів США так і не змогла допомогти Саймону Стівенсону у його проблемі. Гільдія дала зрозуміти, що вона не буде втручатися в цю справу, а тому краще звертатись до суду.

Що цікаво, фільм The Holdovers / «Залишенці» має відразу 5 номінацій на премію «Оскар», в тому числі за найкращий оригінальний сценарій та як найкращий фільм. І він має всі шанси отримати нагороди, оскільки вважається фаворитом. Голосування за переможців «Оскар» цього року вже завершилось, тому звинувачення в плагіаті ніяк не вплинуть на вручення нагород.

Джерело: variety

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *