Так сталося, що лютий став місяцем антологій. Після тривалої перерви до глядачів повернувся «Справжній детектив» і приніс із собою ще більше містики, ніж у минулих сезонах разом узятих. Окрім нього, на екрани з новими історіями з’явилися «Ворожнеча» та «Геній».
Серіал-антологія – різновид серіалу, в якому кожен епізод чи сезон має власну історію, персонажів та акторів. Вони не є продовженнями один одного, проте пов’язані спільною темою, місцем дії чи спільною подією.
Пропонуємо добірку з найкращими серіалами-антологіями. Дивитись їх ніколи не набридає. Автори встигають розповісти кілька різних історій та міркувати про безліч важливих тем.
«Американська історія жахів»
Це творіння Райана Мерфі, який вдихнув у жанр нове життя. Звичайно, він не винайшов велосипеда, але його Історії так захопили глядачів, що приваблюють у свої злочинно-кошмарні сіті досі. У серіалі «Американська історія жахів» ми отримуємо дозу страшилок на різний смак: від чаклунства відьом до боді-хорору та зустрічі з дияволом.
«Американська історія злочинів»
«Американська історія злочинів» ─ це ще один витвір Райана Мерфі. Але в цьому випадку замість жахів нам пропонують аналіз найхолодніших злочинів в історії.
«Чорне дзеркало»
Легендарна антологія, що встигла за час своєї трансляції породити і технофобію, і кілька пророцтв, що здійснилися. Кожну серію можна дивитися окремо.
«Справжній детектив»
Ця антологія народилася під знаком брутальності та магічного реалізму. На передній план кожного сезону виходить розслідування вбивства, але скрізь важливу роль відіграє окультизм та містика. Різні за заплутаністю, настроєм та темпоритмом глави пропонують свій погляд на справжніх детективів.
«Білий Лотос»
Гостра і розумна сатира на американську богемну тусовку з їхніми вадами та дрібними пристрастями. Перший сезон нещадно досліджував сучасну сім’ю з її відчуженістю, завищеними вимогами та небажанням розглянути справжні бажання ближнього. Другий сезон також скептично висловлюється з приводу неспроможності шлюбу.
«Геній»
А це антологія з нескінченними можливостями: скільки геніїв у принципі народилося на планеті за всю її історію… Однак National Geographic сконцентрувався не просто на творцях, а на тих постатях, що змінювали правила гри у своїх сферах. Праці Ейнштейна стали віхою у фізиці, Пікассо зухвало порвав із витонченим мистецтвом, Арета відкрила нове звучання. Тепер настала черга Мартіна Лютера Кінга та Малкольма Ікса.
«Розповіді з Петлі»
Формально це все ж таки антологія, хоча до фіналу й стає очевидним наскрізний сюжет. Однак, кожна серія все одно будується на одній класичній науково-фантастичній концепції — обмін тілами, зупинка часу, подорожі між реальностями. Герої теж здавалося б не пов’язані один з одним, хоча у результаті їх сольні пригоди виявляються об’єднані світло-сумним сюжетом.
«Ворожнеча»
Що може бути цікавим у тому, як сваряться багаті та знамениті? Виявляється, дуже багато наболілого. За фасадом незрозумілої нам битви за увагу і славу стоять теми ейджизму, сексизму та цинічного суспільства, яке скидає своїх ідолів так само швидко, як і підносить їх. Серіал із найсильнішим потенціалом, адже приводів для ворожнечі один з одним, а насправді — із жорстокою долею ─ завжди було безліч.
«Кабінет курйозів Ґільєрмо дель Торо»
Дуже незвичайна хорор-антологія. Це унікальна збірка жахів у межах від абсурду і сатири до хтоні прямо з голови Лавкрафта. Сам дель Торо виступає як конферансьє, надаючи слово колегам за жанром. Вийшло дуже лякаюче, вражаюче за рахунок продуманого реквізиту та органічно через знімання на натурі.
«Фарго»
Антологія про безглуздих чудиків, маленьких людей, жителів провінції, які стикаються з привабливим, але майже непереможним злом. За п’ять сезонів Ной Хоулі встиг розколупати купу наривів сучасності: від гонитви за статусом і грошима до показної шляхетності маскулінних товариств. Як завжди, результати цих історій колоритні та поглинають усе довкола, як атомний вибух.
«Терор»
Цей серіал дуже самобутній. Поєднання реальних історій, в які важко повірити, і містичних легенд вилилося в серіал, що пробирає до кісток, із закутим у льодах кораблем. А в другому ми отримали химерну суміш інтернованих після бомбардування Перл-Харбора японців і переслідуючого їх бунтівного духу з міфів.