Повістки автоматизували: «Укрпошта» отримала перші 6 тис. автоматично створених повісток

Міністерство оборони України автоматизувало процес створення та вручення повісток військовозобов’язаним. Ця система вже функціонує, і перші тисячі повісток розіслали українцям.

Як працюють автоматичні повістки

Повістки створюються в електронному реєстрі «Оберіг», підписуються цифровим підписом відповідальної особи й передаються на централізований друк. Що важливо, на кого саме формувати повістки, обирали не в місцевих ТЦК. Це повинно знизити ризик корупції на місцях.

Усі повістки з усієї країни надсилаються через «Укрпошту». Перша партія автоматично створених повісток вже створена. Повістки з усіх ТЦК, підписані електронними підписами їх начальників, автоматично надійшли до серверів «Укрпошти».

«Укрпошта» вже отримала та почала відправку близько 6 тисяч повісток за домашніми адресами військовозобов’язаних. Для цього використовують рекомендовані поштові відправлення.

Після отримання повістки, військовозобов’язаний має 14 днів, щоб з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Поняття «отримання повістки»: Навіть якщо ви не отримали повістку особисто, вона може вважатися врученою, якщо ви прописані за вказаною адресою або не повідомили ТЦК про зміну адреси. Відповідно до чинного законодавства, повістка вважається врученою у разі:

  • отримання поштового відправлення особою;
  • відмови отримати поштове відправлення;
  • відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
  • відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Відповідальність за неявку за повісткою:

За неявку за повісткою передбачена адміністративна відповідальність. Поліція може примусово доставити порушника до ТЦК в порядку, визначеному статтями 259, 261 та 262 КУпАП. У разі неможливості доставлення, порушника можуть через суд позбавити водійських прав.

Важливо розуміти:

  • Нова система має на мету підвищити ефективність мобілізації.
  • Військовозобов’язані повинні своєчасно оновлювати свої дані в ТЦК.
  • У разі виникнення питань, слід звертатися до свого ТЦК.

Джерело: ukrmilitary

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *